•וועד הבית מבטח את הבניין בביטוח צד ג' - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 14:09, 28 באפריל 2014

  במשך שנים רבות וועד הבית מבטח את הבניין בביטוח צד ג׳ . לאחרונה נשלח בטעות לסוכנות הביטוח בקשת חידוש לביטוח אך במקום להמשיך את הביטוח הקיים נשלח לחדש ״ חבות מעבידים ״ במקום צד ג . לאחרונה נפצע אחד הדיירים עקב ליקוי בחדר המדרגות , ואין ביכולתנו להפעיל את הביטוח על מנת לקבל פיצוי הולם. אנו מדגישים כי לא היתה כוונה שלא לחדש את הביטוח ששולם במשך שנים , זה נעשה בטעות. בנוסף עלינו לציין כי לא קיבלנו הודעת התראה על ביטול הכיסוי הנ״ל. נשמח אם נוכל לקבל יעוץ לגבי הזכויות העומדות לרשותנו במצב כזה. תודה מראש, ועד הבית

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  11:43, 29 באפריל 2014

  שלום אורן,
  המקרה צריך בדיקה פרטנית וזהירה, אבל אם סוכן הביטוח לא חידש את הביטוח הנכון, אלא ערך לכם ביטוח אחר מהביטוח שביקשתם, אז יש לכם עילת תביעה הן נגד חברת הביטוח והן כנגד הסוכן.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.