ביטוח רכב - תביעה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 20:24, 4 ביוני 2014

  רכב של צד שלישי פגע ברכב שלנו מאחור וגרם לו נזק. שמאי של חברת הביטוח קבע שזה טוטל לוס , אך הנזק הוא קוסמטי בלבד , לא מבני / בטיחותי. בגלל שווי הרכב הנמוך , לא כדאי לתקן אותו. חברת הביטוח לא אומרת כמה תשלם ו/או מתי , אבל רוצה את הרישיונות לצורך השבתת הרכב. האם לשלוח להם או להמתין לקבלת מידע שביקשתי , קרי כמה משלמים ומתי , הרי פעם ששלחתי להם הם יכולים להחליט לשלם שקל אחד וזהו...האם חברת הביטוח יכולה להשבית את הרכב / להודיע למשרד הרישוי לפני שיש לה רישיונות ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:40, 5 ביוני 2014

  אין בעניין הזה הוראת חוק ברורה, אבל אם חברת הביטוח משלמת לך טוטאלס לוס, היא אמורה לקבל את הגרוטאה אליה. אגב, הם ברך כלל מוכרים את הגרוטאה לכל מיני סוחרים, ולעיתים אתה יכול למצוא את כלי הרכב הללו בחזרה על הכביש.
  פרקטית - אני לא הייתי נותן לאף אחד לקחת ממני את מפתחות הרכב, בלי שהייתי יודע מה הוא נותן לי בתמורה...
  לא כתבת האם מדובר בחברת הביטוח שלך או זו של צד ג', כי אם זו חברת הביטוח של צד ג', אתה יכול להתעקש איתם שיתקנו את הרכב, אפילו אם זה עולה יותר.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.