הודעת צד ג' - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 09:47, 18 באוגוסט 2014

  שלום, אני בעל דירה מושכרת. היתה דליפה שמייד תוקנה ויותר לא שמעתי עליה. אחרי הרבה חודשים השוכר הזמין שמאי שעשה דוח נזק לתכולה שלדעתי לא קשור לדליפה. השוכר תבע את הביטוח שלו ששלח לי הודעת צד ג'. שאלתי- האם הביטוח או השוכר לא היו חייבים להודיע לי קודם, לפני הגשת התביעה? איך אני יכול עכשיו להוכיח שאם היה בכלל נזק הוא לא בגלל הדליפה? תודה דוד

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:02, 19 באוגוסט 2014

  שלום דוד,
  עקרונית, הם היו צריכים להודיע לך על מנת שתוכל לראות את הנזק ואולי לתקנו בצעמך, או דרך חברת הביטוח שלך. אבל, הם לא היו חייבים. אתה כמובן תצטרך להתגונן נגד התביעה. אם יש לך ביטוח צד ג' לדירה, זה הזמן להפעיל אותו. אם לא- תטען גם שהם גרמו לך נזק ראייתי בכך שהם לא נתנו לך לדעת או לראות איזה נזק נגרם וכעת מדביקים לך נזקים שלא קשורים לאותו אירוע.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.