ביטוח לאומי לאחר פיצוי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ניצן

  נשלח ע"יניצן 22:43, 1 בספטמבר 2014

  עברתי תאונה לפני יותר מ 7 שנים קיבלתי כבר פיצויים מחברת הביטוח של הרכב.. הבעיה היא שאני לא יודע אם אני יכול לתבוע משהו מביטוח לאומי..? בעיקרון יש לי 10% נכות אבל זה לא מוקר בשום מקום ואני מעוניין לדעת אם אני צריך לעשות עם זה משהו או אם אני בכלל יכול?.. השאלה בעיקרון היא.. יש לי היום מוגבלות קיבלתי עליה כבר פיצוי מהביטוח של הרכב...באם ביטוח לאומי גם צריך לעזור לי במשהו? ואם כבר יש לי 5% נכות ממשהו אחר בביטוח לאומי צריך להיות לי עכשיו 15%?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:49, 2 בספטמבר 2014

  אם היתה לך נכות של 5% וכעת יש לך 15%, זו בוודאי לא נכות מהתאונה, ולכן לגבי אותה נכות בוודאי שאין התיישנות. אני מציע לך לפנות לעורך דין, על מנת שלא לטעות בתביעה ולא להתאכזב

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.