השתתפות עצית שלא בצדק - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שרגא

  נשלח ע"ישרגא 16:40, 19 בספטמבר 2014

  אנסה לתמצת: בתאריך 14.8.13 המתנתי לחנייה שמתפנה ואז אני רואה רכב עם אדם זקן שמגיע אלי ב60-70 קמ"ש וברגע האחרון בלם בתוך הגלגל שלי. הכריות אויר שלו נפתחו ובעצם הרכב שלו הוכרז 'טוטלוס' – כאשר לי הלך הגלגל וקצת פחחות. הנהג טען שאני אשם כי הוא לא יכל לראות אותי ונכנסתי לנתיב שלו, אני טענתי שהיה עליו לעצור וכו' דווקא כשהגעתי להעיד במשטרה חיזקו את דבריי. כאמור הנזק שלי היה קטן, פועל שעובד איתי סידר לי בכמה מאות שקלים את הכל, כך שלא נכנסתי לעובי העניין. לאחר שהביטוח של הרכב השני (הראל) תבעה את חברתי 'מנורה', מסרתי להם את גרסתי- והם טענו כי אנני אשם! והם הולכים למשפט. (כמובן לפי גרסתי). לפני כחודשיים לערך הוזמנתי להעיד במשפט בין החברות הביטוח- שוחחתי עם העו"ד האחראי, והדגשתי לו כי משיעורי בית שעשיתי אני לא מוכן לבוא עד בית המשפט בת"א להעיד בכדי שהחברות יגיעו לפשרה. לצערי במשפט הנהג השני טען כי הוא נהג על 20 קמ"ש, שאני יצאתי מחנייה ובעצם אני נכנסתי בו. חברת 'הראל' יוצגה ע"י עורך דין אגרסיבי, מאוד דרמטי וקופצני- לעומת העורך דין שלנו ב'מנורה' עו"ד נצעיר, ושקט שלא השחיל כמעט מילה בכל הדיון- ולא עמד על כך שאם הוא נהג על 20 קמ"ש, ואני יצאתי מחנייה ונכנסתי בו כיצד נפתחו לו כל הכריות אויר??? להכריז עליו כעד עוין- ועדיין בלי להתייחס מי אשם. מאחר ולי זה משפט ראשון בחיי, ולא יודע בדיוק כיצד הדבר מתנהל- אך לא הצלחתי להשחיל מילה, והעורך דין שלנו (מנורה) רק שאף להגיע לפשרה. לא ניסה לייצג את גרסתי ואני יכול לומר בקלות כי הוא גם לא ייצג את מנורה. חבל!!! אני לא יודע מדוע אני צריך לשלם למעלה מ2000 ₪ השתתפות עצמית על תאונה שאני לא אשם, ואף לא יוצגתי על ידי חברת הביטוח.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:41, 20 בספטמבר 2014

  שלום שרגא, צר לי על החוויה השלילית שחווית, אך אין לי יכולת לשפוט האם נגרם לך עוול במשפט (אפשרות הגיונית), והאם זה נגרם בגלל ייצוג לא הולם (גם אפשרות הגיונית), או שמא אתה באמת אחראי לתאונה (גם אפשרות הגיונית). אין לי איפוא מה לתרום כאן.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.