חיסיון מידע רפואי בחברות הביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 14:49, 28 בספטמבר 2014

  אהלן, קראתי כי נדרש לחתום על טופס ויתור סודיות רפואית על מנת להיות מבוטח בכל סוגי הביטוח (האם זה באמת כך?) אני בעל נכות נפשית המוכרת בביטוח לאומי. במידה ואני חותם על ויתור סודיות בחברת ביטוח כלשהי, והחברה מקבלת מידע רפואי אודותי מקופת חולים או ביטוח לאומי, האם חברת הביטוח רשאית להעביר מידע זה לגורמים שונים, מעסיק או כל גוף אחר? או האם מדובר בחיסיון והמידע נשמר אך ורק בחברת הביטוח? אודה מאוד לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:43, 28 בספטמבר 2014

  בעיקרון, חברת הביטוח מחוייבת שלמור על חיסיום המידע שהגיע אליה, ולהגביל את השימוש בו למטרה שלשמה הוא נמסר לה

  תגובה
 • 19:19, 28 בספטמבר 2014

  תודה רבה על התגובה!
  האם חברות הביטוח מחויבות לשמור על חיסיון המידע הרפואי מתוקף חוק, כגון חוק הגנת הפרטיות ואחרים?

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:19, 29 בספטמבר 2014

  כן. חוק הגנת הפרטיות. מותר להם להשתמש במידע למטרה שלשמה היא נמסרה להם

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.