תביעת ביטוח כפולה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 00:36, 20 באוקטובר 2014

  האם ניתן לתבוע כמה פוליסות ביטוח עבור אותו מקרה ביטוחי כדי לקבל החזר משותף שלא יעלה על הנזק? תאור המקרה: במהלך טיול בחול נגנב ציוד, נאמר בשווי 2500$. אם יש ברשותי מספר ביטוחים שלכל אחד תקרת כיסוי משלו, לדוגמא: 1. 500$ 2. 400$ 3. 1000$ האם אני רשאי לתבוע את כל הביטוחים כדי לנסות ולהחזיר את מירב הפיצוי עבור הנזק? משיחה עם חברת הביטוח נאמר לי שהפיצוי המקסימלי הוא של הביטוח היקר וזה נשמע לי קצת מפוקפק כי למעשה אין להם בעיה לגבות פרמיה עבור כפל ביטוחים כשלמעשה אין להם כל רצון לשלם בכל מקרה וזה נשמע כמו הונאה. מה קורה במקרה והיתה איתי בת זוג וגם לה ביטוח נוסף נפרד, האם צריך לאחד תביעות או לפצל את הפריטים שכל אחד תובע מהביטוח שלו? האם גם כאן נכנס סעיף של שיבוב ואם כן מה משמעותו? מה הדרך הנכונה לפעול?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:30, 20 באוקטובר 2014

  אתה צודק. אתה יכול לתבוע את כולם ובלבד שלא תקבל יותר מהנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.