תשלום לסוכן ביטוח . - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 22:23, 24 באוקטובר 2014

  שלום . אחותנו ניפטרה , ויש לנו מיקרה ביטוח מול חברת הביטוח ,אנו ארבעה אחים ״ מוטבים נהנים״ סוכן הביטוח פעל מול חברת הביטוח ( הטביעה אושרה) מספר שבועות כשכל החומר נימצאה בידיו תיקשר איתנו טלפונית והודיע לנו שכניראה ישנה בעייה בתשלום למוטבים והוא מעביר את הטיפול לסוכן בכיר יותר וביקש סוג של תשלום של 3500 ₪ מכל אחד מאיתנו סה״כ 15000 ₪ על פניו ניראה לא אמין , ושהציג סוג של מצג שוו. שאלה ? 1.האים מותר לסוכן לבקש תשלום בטיפול של מיקרה ביטוח . 2. האים בבקשתו עבר עבירה .

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:20, 25 באוקטובר 2014

  1. בוודאי שאסור לו !
  2. אני לא יודע האם ניתן "להלביש" על המעשה הזה מעטה פלילי של עבירה, אבל אם שילמתם תוכלו לתבוע ממנו להחזיר את הכסף. אם לא שילמתם, עצתי לכם להגיד לו להביא אליכם את כל החומר. ולהזהיר אחרים מפניו.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.