אי החזר כספי על הפסקת עישון בביטוח חיים של מנורה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ויטוריו

  נשלח ע"יויטוריו 12:54, 17 בנובמבר 2014

  ביטוח חיים של חברת מנורה מבטחים מושך אותי כבר 7 חודשים בקשר לתשובה של החזר כספים על הפסקת עישון מעל ל7 שנים. האם אני לא זכאי להפ על פי חוק...האם אני צריך לשלם עלהתרשלות סוכן הביטוח שלי שלא טרח לחזור אלי אחרי שכמה פעמים יצרתי איתו קשר לבקשה לשנות את הפוליסה שלי ללא מעשן ויטוריו

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:12, 18 בנובמבר 2014

  שלום ויטוריו,
  אינני מכיר את ההנחה עליה אתה מדבר, אבל בוודאי שאם קיימת הנחה כזו ופנית לסוכן שלך והוא לא טיפל, אתה יכול לבוא בטענות כנגדו. לא תמיד צריכים ללכת לבית המשפט. לפעמים, הדבר החכם יחותר הוא פשוט לעבור לסוכן אחר, שיתאמץ יותר בשבילך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.