• 23 בנובמבר 2014

  מות מוטב לפני עמית

  בוקר טוב , אנסה שוב
  המוטב והעמית רווקים.
  בפוליסה נירשמנו עי׳ העמית חמישה מוטבים .
  העמית לא שינה מוטבים , ולא השאיר אחריו צוואה .
  מוטב אחד מהחמישה נפטר ליפני עשר שנים ( והשאיר אחריו צוואה ובא הוריש את כספי ביטוח החיים שלו לאח שגם הוא רשום כמוטב מיתוך החמישה .
  כפי שציינתי חב׳ הביטוח העבירה את כספי הביטוח למיקרה מוות לארבעת המוטבים .
  אך את כספי המוטב שנפטר ליפני עשר שנים העבירה לאח שרשום בצוואה שיקבל את כספי הביטוח שלו וברור שהוא היתכוון לכספים שצבורים לא
  בפוליסה שלו .
  ואים כך אשאל שוב ובהיסתמך על תקנון חב׳ הביטוח נפטר מוטב לפני העמית, ולא ניתנה הוראת העמית בעת היותו בחיים מה יעשה בחלקו של המוטב ,יחשב הדבר כאילו מעולם לא ניתנה הוראת מוטבים לטובת המוטב שנפטר והח׳ תשלם את הסכומים העומדים לזכותו של הנהנה שנפטר לנהנים הנותרים בהתאם לחלקם היחסי בכלל הסכומים .
  וסעיף 147 לחוק הירושה , שעינינו תשלומים עפ׳ ביטוח ,
  וסעיף 36 לחוק החוזים (חלק כללי) שעינינו ביטול זכאות של מוטב .
  האים הייתה אמורה חב׳ הביטוח לחלק את החלק של המוטב החמישי
  בחלקים שווים בין ארבעת המוטבים .

  23 בנובמבר 2014
 • מנהל הפורום אמיר שושני 24 בנובמבר 2014

  מות מוטב לפני עמית

  תקנון הביטוח מורה על חלוקה במקרה שהמנוח לא השאיר הוראה בעודו בחיים. אם הוא השאיר הוראה בצוואה, אזי זוהי הוראה שהוא נתן בעודו בחיים. לכן, אם מת המוטב, כלומר - ההוראה לגביו בטלה, ויש הוראה בצוואה שלא צריכה לגבור על מוטב, כי אין מוטב, אזי ההוראה של הצוואה נכנסת לתוקף. אבל, אם לא השאיר צוואה, אזי החלוקה היתה צריכה להיות בחלקים שווים לארבעה.
  אבל הרי השאלה לא נשאלת סתם, נכון? ולכן, אני ממליץ, במקום להציג את השאלה בפורום, ללכת לעורך דין, עם המסמכים, על מנת שיבדוק את האותיות הקטנות, וייתן לך תשובה שנמסמכת לא רק על "תיאור המקרה" שאולי מדוייק לחלוטין ואולי מדוייק פחות, וגם ייתן עצה איך להתגבר על התקלה, אם יש פה תקלה, ובעיקר - מה עלות ההתגברות על התקלה, לעומת עלות התקלה עצמה.

  24 בנובמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?