פוליסת דירה שקיבלתי כעבור חודש וחצי הנתחלתה שאנני שלם איתה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דויד

  נשלח ע"ידויד 20:39, 21 בינואר 2015

  שלום. ביקשתי מסוכן פוליסת ביטוח דירה. לאחר שחתמתי על בקשה הגיע מעריך וכעבור כחודש קיבלתי את הפוליסה אשר כבר התחילה. קימות בה 2 סעיפים אשר לא נראים לי אולם הסוכן ניסה לשכנע וחשכנע... 1.מוצהר ומוסכם כי הרחבת ביטוח כל הסיכונים לגבי פריטים המבוטחים בתוקף בתנאי שיוחזקו וימצאו עם המבוטח ותחת השגחתו בעת המצאם בכל מקום בישראל. 2.מוצהר ומוסכם כי סכומי הביטוח הנקובים ברשימה בפוליסה אינם סכומי הביטוח המוסכמים.... מה הכוונה בסעיפים אלו? האם כדאי לבטל ולבקש את כספי היחזי? אני מאוד מתוסכל.....

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:17, 22 בינואר 2015

  כוונת הסעיפים לא טובה. אם למשל מדובר בסעיף 1, זה אומר שאם נסעת לבית מלון והשארת את התכשיטים בבית ופרצו לך וגנבו אותם - לא תקבל פיצוי כי הם לא היו איתך.
  סעיף 2 אומר שלמרות שאתה משלם ביטוח על פי ערך מסויים, בפועל תקבל סכום אחר. למשל - יש לך טלויזיה שנקנתה תמורת 5000 ש"ח ומחירה ירד והיא נפגעה בשטפון, ישלמו לך מחיר נמוך יותר מ-5000 ש"ח, בשעה שאתה משלם ביטוח על פי 5000 ש"ח. זה אומר שבכל שנה אתה צריך לבקש שיעריכו מחדש את הפריטים שלך ויעדכנו את הביטוח.
  פנה לסוכן אחר וקבל הצעת מחיר נוספת, ואז תתמקח על התנאים

  תגובה
 • 09:17, 22 בינואר 2015

  תודה על תשובתך.
  דיברתי ופניתי עשרות פעמים אולם ללא הועיל.אין לי כח להמשיך ולנסות לשנות סעיף זה. הסוכן הבטיח שאין כל בעיה. בכל מיקרה אני לא מתכוון להמשיך פוליסה זו לאחר השנה שבה היא תסתיים. האם הנך רואה בעיה בזה? הרי לפי דברך אם מוצר כלשהו יגנבאקבל לפי שוויו שהוערך בשנת הביטוח הזו,בתחילת הפוליסה אז לדעתי זה בסדר. מה אתה חושב? תודה שוב.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.