האם הקרן מחוייבת למסור את הפרטים - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 14:47, 5 באפריל 2015

  האם הקרן מחוייבת למסור את הפרטים? שלום רב, קרן פנסיה מסוימת הצהירה בכתב כי את הפירוש שהיא מפרשת את תקנונה למול עמית מסויים,(באמצעותו היא דחתה שלא כדין את תביעתו) היא כבר מסרה בעבר למס' עמיתים נוספים.לאור הערבות ההדדית בין העמיתים ובכלל: האם קרן הפנסיה מחוייבת באם תתבקש ע"י העמית המסויים למסור את פרטיהם של העמיתים הנוספים? אם לא- כיצד ניתן להגיע לפרטי העמיתים הנוספים?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:55, 13 באפריל 2015

  אתה יכול, במסגרת ההליך המשפטי האתה מנהל כנגדם, לבקש את הפרטים, אולם הם יכולים לטעון לחיסיון. אם העניין עלה והוכרע על ידי בית המשפט / בית הדין, אין ספק שתוכל לקבל את מספר ההליך ולראות את הטענה ומה אמר עליה בית המשפט. אם לא- ממילא אין לזה ערך כנגדך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.