ביטוח חיים - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 18:27, 15 במאי 2015

  שלום רב. בן זוגי שאינו גר עימי ואיננו נשואים - אמר לי פעם בחצי פה שעשה לי ביטוח חיים. לא נכנסתי לעיניין מסיבות מסויימות... כי לא היה לי נח להכנס בזמנו לעיניין. מאז לא שוחחנו על הנושא ואין לי מושג אם אכן עשה לי ביטוח חיים שהוא המוטב בו. האם יש מצב שהוא עשה לי ביטוח חיים ללא ידיעתי ולכן גם ללא הסכמתי? ואם כן איך אוכל לבדוק את הנושא מבלי ליידע אותו על כך?.... תודה רבה

  השב
 • 18:42, 15 במאי 2015

  למען השלמת השאלה ... אציין שהוא אמר שעשה זאת במשרדי החברה בה הוא עובד. ושקיבל המלצה מהמזכירה המטפלת בעינייני ביטוחי חיים במשרדי החברה לבטח אותי כבת זוגו.
  תודה וסליחה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:52, 16 במאי 2015

  זה נשמע די פשוט, בתלוש המשכורת שלו יש הורדה לחברות הביטוח שאצלן יש לו ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. סביר להניח שאם הוא עשה את זה בעבודה, זה שם. ברגע שתדעי מי חברת הביטוח תוכלי לשלוח אליהם מכתב ולבקש מידע על ביטוח שיש על שמך.

  תגובה
 • 15:17, 17 במאי 2015

  תודה רבה עו"ד אמיר.
  אין לי גישה לתלוש המשכורת שלו.
  1. האם יש דרך נוספת?
  2. אך עקרונית... - האם ניתן לבטח אדם מבלי ידיעתו כאשר אני המוטב? או שללא ידיעתו המוטבים היחידים האפשריים הם יורשיו הטבעיים?
  תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:40, 17 במאי 2015

  נסי בקישור הזה:
  https://itur.mof.gov.il/locatelive/create

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.