תאונה בג'ודו - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אשה שרצתה להיות לוחמת ג'ודו

  נשלח ע"יאשה שרצתה להיות לוחמת ג'ודו 16:21, 20 בספטמבר 2015

  אני התחלתי חוג ג'ודו , המאמן אמר לי שעליי לשלם 200 ש"ח עבור ביטוח. או שלא אשלם ואז שאדע שאני לא מבוטחת ולצערי אני לא שילמתי. כעת קרתה לי תאונה מצערת בג'ודו ( שבר באצבעות הידיים + סיבוך בהחלמה ואני נמצאת כעת בתהליך אבחון נוסף עקב סיבוכים) רציתי לשאול האם יש משהו לעשות בכל הנוגע לקבלת פיצויי בנתונים שלעיל. (למשל האם יש גוף שמפצה כמו בתאונות דרכים כאשר אין ביטוח) תודה על המידע (זו שרצתה להיות לוחמת)

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  14:23, 25 בספטמבר 2015

  אין גוף כזה שמפצה, אבל אני חושב שכדאי לך לבדוק עם מומחים האם השיעור התנהל על פי הכללים הנאותים כי אם לא, אזי יש לך עילת תביעה כנגד מדריך הג'ודו שלך

  תגובה
 • 16:03, 6 באוקטובר 2015

  שלום ללוחמת.
  לא אחת נתקלתי במקרים דומים בהם נפסקו פיצויים לניזוק.
  תחילה יש לבדוק באיזה מסגרת פועל החוג? מתנס, או גוף אחר.
  בנוסף, אציין כי על מארגן החוג לבטח את לקוחותיו ואת הנכנסים לדלתו בביטוח המכסה צד ג'., כשם שבית מלון מחייב לשלם עבור תינוק דמי ביטוח לכל הפחות במקרים שאין תשלום נוסף עבור שהייתו עם הוריו במהלך חופשה, כמו כן ישנם אינספור דוגמאות לכך.
  יתרה מכך, העובדה שסירבת אינה מסירה מעליו אחריות שכן עניין הביטוח לא אמור להנתן כאופציה הפרוסה בפנייך, אלא כחובה שאמורה לסייע ולהגן עליו ועלייך. כמו כן, היה עליו לכלול את תשלומי הביטוח במחיר השיעור ומשלא עשה כן יצטרך להתמודד עם כך.

  תגובה
 • 13:21, 15 באוקטובר 2015

  תודה על התייחסותך ועל תשובתך המפורטת.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.