הגשת תביעה לביהמש במקביל לחב הביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 13:07, 24 בינואר 2016

  הגשת תביעה לביהמ'ש במקביל לחב' הביטוח סיעוד-אמרו שזה הליך כדאי כדי לעבור חוויה יותר נורמלית אצל חב הביטוח ולחסוך זמן במקרה ו... בכמה עלות או % זה כרוך, בהנחה שזה לא יגיע לבסוף לביהמש, ונירצה לבטל פתיחת התיק... אודה לתשובה מספיק ספציפית

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:10, 25 בינואר 2016

  אני לא מכיר את התופעה של הליך מקביל. כשבא אלי אדם שיש לו את שתי האופציות, אני סוקר איתו את האופציות והוא בוחר מהי האופציה העדיפה. אינני חושב שעבודה במקביל היא נכונה ורצויה. גם לך אני ממליץ לבחור אופציה אחת וללכת בה, ולא ללכת במקביל על שתי האפשרויות.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.