אי תחולת ביטוח חסר מה זה אומר לגבי ביטוח מבנה אם אני מבין נכון הסעיף מתייחס לגביו - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • תמיר

  נשלח ע"יתמיר 23:17, 12 בפברואר 2016

  שלום אני נרשם באמצעות האינטרנט לביטוח דירה ראיתי בקישור לחוזה https://goo.gl/3ADw4U את הסעיף הבא, אני לא מבין מה המשמעות שלו: 4. אי-תחולת ביטוח חסר סעיף 60 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א-1981 )להלן - חוק חוזה הביטוח(, לא יחול על פרק זה. אשמח אם תסבירו לי תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:21, 14 בפברואר 2016

  ובכן - זה מה שקובע סעיף 60:
  "היה בשעת כריתת החוזה סכום הביטוח פחות משוויו של הנכס המבוטח, תפחת חבות המבטח בשיעור יחסי שהוא כיחס שבין סכום הביטוח לבין שווי הנכס בשעת כריתת החוזה."
  מדובר על סעיף מאוד בעייתי שגורם לחברת הביטוח לשלם תמיד תמיד פחות מהנזק המלא. אפשר לכתוב על זה מאמר שלם
  המשמעות של "אי תחולת הסעיף" יכולה להתפרש לשני כיוונים. האחד - שבכל מקרה ישלמו לך לפי מה שתבעת, גם אם הערכת את הנכס פחות משוויו, והני - שלא ישלמו לך כלום.
  אתה חייב לברר איתם ולקבל תשובה בכתב כדי למנוע בעיות.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.