לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גד

האם ביטוח דירה כולל תיקון ליקויי צנרת מים שהותקנה באופן בלתי תקין

נניח לצורך השאלה בלבד, שאני בעל דירה ושבצעתי בה שיפוץ בלתי מקצועי שבכללו מתקני חדר אמבטיה (אסלה, כיור, האמבטיה עצמה) קרי צנרת המים הותקנה באופן בלתי מקצועי שיוצר בעיות בדירה שמתחת (רטיבויות, התפוררות התקרה וחשיפת הברזלים ועוד...). האם במסגרת ביטוח דירה ישנו מענה לסוג כזה של בעיות, ובמילים אחרות : 1) האם אני יכול להפעיל את ביטוח הדירה על מנת לתקן את צנרת המים שאינה מחוברת בצורה מקצועית ? ? 2) האם ישנם כללים חוקים וכולי..לפיהם ברור מראש שאין בעבודות המבוצעות במסגרת ביטוח דירה בכדי לתקן ליקויי צנרת מים שאינה מחוברת בצורה מקצועית? תודה רבה

אמיר שושני

הכלל הוא שאירוע ביטוחי הוא אירוע חיצוני שגורם לנזק. אם הצינור הורכב בצורה לא תקינה ובגלל זה הוא התפוצץ, זה יהיה מכוסה. אבל אם הוא הורכב בצורהלא תקינה ובגלל זה הוא נוזל, הם עלולים שלא לשלם. בדרך כלל, אם הם מוצאים שהצינור הורכב בצורה לא תקינה ובגלל זה הוא התפוצץ, הרי הם לא רק משלמים אלא גם תובעים את מי שהתקין את הצינור, ולכן, אם אתה הוא זה שהתקין את הצינור הם יכולים להשתמש בזה כתירוץ על מנת שלא לשלם לך.

גד

1) אני מעוניין שמטעם הביטוח יתקנו את הליקויים, קרי מעוניין בביצוע עבודות תיקון ולא בפיצוי כספי שיאפשר לי לשכור בעל מקצוע ולתקן. האם חידוד זה משנה מתשובתך? 2)מי שהתקין את הצינור זה שוהה בלתי חוקי מהשטחים שאין לו אישור עבודה. האם חב' הביטוח דורשת לדעת מי התקין את הצינור בטרם היא מאשרת פיצוי או ביצוע עבודות תיקון מטעמה? ככל שהיא דורשת מידע זה לפני שהיא מוסרת תשובה- איך חב' הביטוח תגיב נוכח ה עובדה שמי שביצע את ההתקנה הבעייתית הוא שוהה בלתי חוקי וללא אישור עבודה??? תודה רבה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח ותביעות רכוש