הסכם ממון מול צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארמגדון

  נשלח ע"יארמגדון 16:39, 1 במאי 2014

  צהריים טובים, האם יש לי זכות עמידה בבית משפט לענייני משפחה כנגד מנהל עיזבון שמעכב באדישותו את החלוקה של עיזבון שזוגתי היא מהיורשים שלו, כאשר ברקע יש לנו הסכם ממון של זוג נשוי שבו כל אחד מאיתנו יש זכות לקבל חצי מהעיזבון שיותירו ההורים של כל אחד מאיתנו .??? ב. השופט יכול להגיד שהסכם הממון בעמדה נחותה מול הצוואה בכתב?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:14, 1 במאי 2014

  ראשית עליך לפנות בדרישה בכתב למנהל העזבון. בהתאם לתגובתו אתה יכול להגיש בקשה לבית המשפט למתן הוראות למנהל העזבון. בבקשה עליך להסביר את מעמדך כלפי העזבון. להבנתי במקרה המתואר הסכם העזבון איננו באותו מישור כמו הצוואה. הם במישורים נפרדים. אל תשכח לצרף את כל היורשים האחרים להליך בבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.