חלוקת רכוש ע"י נאמן - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 11:14, 5 במאי 2014

  שלום רב, שאלתי מעט מורכבת. אני בתהליך גירושים, ואב ל 2 ילדים קטנים. יש לי פוליסת ביטוח חיים פרטית וביטוח של העבודה. כוונתי להוריש לילדים את הכסף, אך הייתי רוצה שבכסף יקנה נכס (דירה או שתיים) אשר ירשמו על שם הילדים, וההכנסה מהכסף (שכירות) תתחלק באופן שווה (מחצית להוריי ומחצית לילדיי) הבנתי שזה בעיה לעשות כך מכיוון שברגע שהכסף עובר לרשות הילדים (או במקרה הזה האפוטרופוס שלהם - אמא שלהם), אז אי אפשר לחייב אותם לחלוק את הכסף עם הוריי. להוריש את הכסף להוריי הוא בעייתי אף יותר כי הם מצויים בפשיטת רגל, והכסף ילך לנושים, מה גם שיש לי אחים נוספים, כך שבעת מקרה הכסף שלי יתחלק בינהם הפתרון שהוצע לי ע"י עורך דין שאינו מתמחה בירושות הוא למנות נאמן שיהיה אחראי לחלוקת הכסף. הבעיה היא - איך אני מוצא נאמן ואיך אני סומך על נאמן שלא ימעל בכספים ?.... אודה לתגובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:30, 5 במאי 2014

  יש אפשרויות לגבי נאמנים: אדם שאתה סומך עליו, או חברה לנאמנות, שעלותה יקרה יותר. יש אפשרויות לגבי התנהלות הנאמן. יש גם פתרון אחר שמכונה הקדש. לכל סוג פתרון יש יתרונות ויש חסרונות. בסופו של דבר תצטרך אתה להכריע מהו הפתרון העדיף בעיניך. וכמובן - תצטרך לקבל את העובדה שלפחות חלק אחד מכל הוראותיך יהיה תמיד נתון ליושר לבם של אנשים אחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.