עיקול חשבון עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ע.א

  נשלח ע"יע.א 08:45, 7 במאי 2014

  בוקר טוב, א. האם יורש יכול להטיל עיקול או צו מניעה על חשבון עו"ש של העיזבון כדי לעצור ביזבוז כספים של אחד היורשים שהוא המוטב ש"מנהל אותו" ? 1. מה עדיף ומה קל יותר מבחינה מינהלתית לבצע: עיקול או צו? 2. האם ניתן להוציא צו מניעה להמשך ביצוע הסכם שכירות שכרת אחד היורשים ללא קבלת רשות משאר היורשים באחת מדירות העיזבון?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:32, 7 במאי 2014

  סכסוך יורשים הוא סכסוך משפטי. שאלותיך נוגעות לסעדים זמניים בבית משפט למשפחה. בית משפט למשפחה בעל סמכויות רבות, יותר מבית משפט שלום רגיל. והכל בשיקול דעת השופט הדן בתיק. כל בקשת סעד זמני חייבת באגרה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.