צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 11:01, 14 במאי 2014

  שלום רב. אשמח לדעת, האם בצוואתי יש לרשום למעלה "צוואה בכתב יד" או רק "צוואה"? אני מתכוון להפקידה בידי הרשם לענייני ירושה: האם יש הוראה לגבי מספר העותקים הנוספים שביכולתי לעשות? האם לחתום בעט על העותקים או שמא חשוב שהם יהיו בדיוק כמו האורגינל שאפקיד אצל הרשם לענייני ירושה, כולל החתימה? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:56, 14 במאי 2014

  לגבי הכותרת - שתי האפשרויות. עותק שאיננו כתוב בכתב ידך המקורי ואיננו חתום בחתימה מקורית שלך איננו עותק, אלא העתק. העתק אינו מועיל. לקבלת צו קיום.

  תגובה
 • 13:08, 15 במאי 2014

  תודה רבה על תשובתך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.