איזון משאבים בעת גירושין עתידיים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 15:27, 14 במאי 2014

  שלום, שאלה לעניין הלכת השיתוף ואיזון המשאבים. אישה רווקה התחתנה עם גבר גרוש (+ 2 בוגרים). אין הסכם ממון. הנישואין נמשכו 9 שנים ללא ילדים משותפים. האישה גרה בבית הבעל שרשומה על שמו. לכל אחד חשבון נפרד. כל ניהול משק הבית וההוצאות השונות היה באופן הדדי ובחלקים שווים (יחסית). הצדדים רוצים היום להתגרש. כיצד יתחלק עפ"י חוק נכסי הזוג? האם לאישה זכות/חלק בדירת הבעל??? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:26, 14 במאי 2014

  פורום זה עוסק בירושות. למתן תשובה יש לבחון בדקדקנות את כל המאפיינים של חיי בני הזוג זה עם זו. המגורים יחד והנישואים כשלעצמם אינם יוצרים זכויות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.