חוקי ירושה-החתמת הורה מבוגר ללא ידיעת אחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מרסל

  נשלח ע"ימרסל 22:51, 14 במאי 2014

  שלום רב, אימי אישה מבוגרת ,אלמנה,שעברה לפני כעשר שנים ארוע מוחי -תפקוד המח תקין (וורבלית נפגעה),-האם ניתן להחתים את אימי על מסמך שיעביר את הירושה בבוא העת לאחד האחים ? שלא באמצעות עורך דין? האם יש אפשרות לערער על כך.-מה אומר החוק וכיצד אפשר למנוע עימותים בעתיד עם האחים (היום קיימים סכסוכים בין האחים -לא ניתן לשוחח ולהגיע להבנה) התחושה שיש שעובדים רגשית ע אמא ,כשהיא אומרת לא אחת שהיא רוצה שהכל יתחלק שווה בשווה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:17, 15 במאי 2014

  שלום מרסל

  את זקוקה ליעוץ אישי לאחר בחינת כל העובדות והמסמכים. עלייך לזכור מספר עקרונות בדיני ירושה:

  ראשית - אין חובה חוקית להשתמש בשרותי עורך-דין. שרותים של עו"ד אמורים להיות סיוע באיתור "תקלות משפטיות" ומניעתן מראש או הסדרתן עד כמה שניתן.

  שנית - "המסמך" היחיד שמשמש להעברת נכסים לאחר מיתה ובעקבותיה הוא צוואה. לפי חוק הירושה כל יורש לפי חוק (בן-זוג או ילד) יכול להתנגד לצוואה אם יש לו נימוקים טובים.זאת זכות שאי אפשר לשלול אותה מראש.

  שלישית יורש מתאמץ מאוד לגרום לצוואה שתעביר אליו את כל הרכוש עשוי להמצא במצב שבית משפט יבטל כל הוראת צוואה לטובתו, כך שלא יירש דבר.

  רונן גדות

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.