מה החוק בנוגע לאלמנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 22:11, 15 במאי 2014

  שלום אמי אלמנה וחמה וחמותה נפטרו אחרי בעלה חמותה השאירה צוואה אשר לפיה מגיע שווה בשווה לכל הבנים ישנם ארבעה בנים הצוואה נכתבה כאשר בעלה של אמי (אבי )היה עדיין בחיים שאלה;האם אמי יורשת במקום בעלה ואם כ ן איזה חלק?אודה לך אם תפרטי תודה מראש שרה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:02, 16 במאי 2014

  ירושה בישראל היא מכח קשר דם. אין קשר דם בין כלה לבין חמותה. אם בצוואה לא נכתב שהכלה (אמך) תירש במקרה שאביך ימות לפני אמו, אמך (הכלה) לא תירש במקומו. אמך לא תירש דבר! ילדי אביך, כלומר את ואחים או אחיות שלך יירשו במקום אביך את חלקו לפי הצוואה.

  תגובה
 • 10:15, 18 במאי 2014

  תודה על תשובתך רק שאלה קטנה נוספת
  אמי לא תירש דבר למרות שיש צוואה בכתב מהסבתא(מהחמה) שלכל הבנים מגיע שווה בשווה?מה לגבינו הנכדים הילדים של אבי (שאמו נפטרה?

  תגובה
 • 12:01, 18 במאי 2014

  סליחה לא שאלתי שאלה נכונה
  התכוונתי לשאול :האם החלק שלנו הנכדים ,הילדים של אבי שנפטר לפני אמו סבתי
  הוא פחות מהחלק של האחים (ילדיה שלה נפטרת)?ארבעת אחיי של אבי . או ככתוב בצוואה שהכל מתחלק לארבעת האחים (ילדיה של הנפטרת סבתי שאחד מילדיה הוא כאמור אבי)שווה בשווה?תודה מראש על הסבלנות!

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:24, 18 במאי 2014

  ראי תשובתי למעלה: הנכדים של החם והחמות, שהם ילדיו של הבן שנפטר (שהוא אביך) יירשו יחד ובחלקים שווים זה לזה את חלקו של אביהם לפי הצוואה וגם את המגיע לו לפי חוק הירושה במקרה שהחם לא השאיר צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.