התנגדות לשמאות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבישג

  נשלח ע"יאבישג 04:36, 18 במאי 2014

  אימי נפטרה והשאירה צוואה. אנחנו 3 אחים. הוצא צו קיום צוואה. מכיוון שיש מס' נכסי נדל"ן בצוואה מזומן נאמר בצוואה שהדירות (במידה ולא תהיה הסכמה) תוערכנה ע"י שמאי. השמאי נקבע ע"י העו"ד שכתב את הצוואה ונעשתה הערכה של נכסי הנדל"ן. לטענת אחד היורשים הערכה שנעשתה איננה נכונה . באיזה צעדים יכול לנקוט היורש שאיננו מסכים להערכת השמאי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:50, 18 במאי 2014

  ראשית - יש לנסות מו"מ עם הצד שכנגד. שנית - אם יש עדיין מנהל עזבון, יש לנות אליו ואם יסרב - לבקש מבית משפט שייצן לו הוראות. אם אין מנהל עזבון, ואין הסכמות, יש להגיש תביעה נגד היורשים האחרים.

  תגובה
 • 21:22, 18 במאי 2014

  האם יכולים יורשים לפנות לבית המשפט ולבקש חלוקת העזבון לאחר שיצא צו קיום צוואה, יש הערכת שמאי אך רק 2 מתוך 3 יורשים מסכימים להערכת השמאי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:15, 19 במאי 2014

  לפי חוק חלוקת עזבון תעשה בהסכמה בין כל היורשים. באין הסכמה בין כל היורשים, ידון בית המשפט בחלוקת העזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.