ירושה קרנות מהעבודה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת חל

  נשלח ע"יענת חל 13:35, 18 במאי 2014

  אם אדם נפטר לפני גיל פרישה, ויש לו קרנות גמל ופנסיה, האם היורשת היחידה שלו (בתו) תקבל את כל הכסף הזה כמות שהוא, או שהיא תקבל אותו לאחר ניכוי מס של 35-50% כפי שבעל הקרנות היה מקבל אילו היה מושך את הכסף בטרם הגעתו לגיל פרישה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:53, 18 במאי 2014

  השאלה הראשונה היא מה קובע תקנון של כל קרן לגבי ירושה. בדרך כלל במשפט הישראלי מצבו של יורש לא יכול להיות טוב ממצבו של מוריש בכל הנוגע לפטורים ממס או הנחות ממס. בעקרון הסוגיה היא מתחום דיני העבודה ולכן מומלץ לפנות מי שמתמחה בקרנות פנסיוניות של עובדים

  תגובה
 • 22:30, 18 במאי 2014

  תודה רבה לך, חשבתי שאין מיסוי על ירושות ולכן לא יגבו מס? אבל אני מבינה לפי תשובתך שזה לא כה פשוט ...

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:26, 19 במאי 2014

  אין בישראל מס על ירושה ואין על עזבון. אבל בעקרון - יורש שיורש זכות או רכוש יהיה כפוף לאותן הוראות חוק כמו המוריש . כלומר אם לפי חוק המוריש היה חייב במס בקשר למכירת רכוש או מימוש זכות כך ככל הנראה יהיה גם מצבו של היורש

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.