העברה ללא תמורה - צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 18:36, 18 במאי 2014

  שלום רב. בעבר חבר קיבלת דירה מאביו בעברה ללא תמורה. הוגש מש"ח ואף שולם שליש מס רכישה ונרשמה ה"א אך הזכות לא נרשמה על שמו. כעת האב נפטר (עוד לפני שהעובר הנכס על שם הבן) ובצוואה רשום שהוא מעביר את הנכס לבן. השאלה היא איך ממשיכים על מנת להעביר את הנכס לידי הבן? האם מספיק הצוואה או שיש צורך להמשיך בדרך של העברה ללא תמורה כלומר כמו כל עסקה? בתודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:32, 19 במאי 2014

  מבחינת דיני מסים וגם דיני מקרקעין, המועד הקובע לענין זה הוא מועד העסקה בין האב לבן. לפיכך במצב הנוכחי יש להמשיך את עסקת ההעברה. לפיכך צריך להמשיך בביצוע העסקה כמו בכל עסקה בה הצד השני מת לפני שנשלמה העסקה ברישום.

  תגובה
 • 17:20, 19 במאי 2014

  אך כעט מי יחתום על שטרי המכר ועל הבקשה לרישום מקרקעין וכו'?

  בתודה מראש!

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:39, 20 במאי 2014

  נהוג בעסקאות מקרקעין ליטול יפוי כח בלתי חוזר מכל צד לעסקה, על מנת שאם ימות צד, ניתן יהיה להשלים את הרישום בשמו ועבורו. אם לא טרחתם להכין אז יפוי כח כזה, הרי אתם בבעיה. פתרון הבעיה יהיה בבית משפט, או במסגרת הליך הירושה. ניתן לבקש מינוי בעל תפקיד לשם השלמת העסקה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.