הליך מכירת דירת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 11:21, 19 במאי 2014

  שלום רב אימי המנוחה היא אחת מ-4 יורשים של דירת הוריה ,אחיה רוצים למכור את הדירה, ולשם כך חידשנו את תוקף מנהל העיזבון שהיה לי (משום שאחינו הגדול עזב לפני כ-20 שנה לארה"ב וניתק עמנו קשר מבלי שהצלחנו לאתרו, חלקו לפי צו הירושה קטן ועומד על כ-4% מערך הדירה). שאלתי היא ,האם כמנהל עיזבון יש בסמכותי לחתום ולמכור את חלקה של אימי, ולהעביר את חלקו של אחי לחשבון הבנק שאני מנהל עבורו. האם צריך איזה אישור מהאפוטרופוס, והאם צריך אישור של בית משפט למכירה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:48, 19 במאי 2014

  במכירת מקרקעין מנהל עזבון חייב אישור בית המשפט למשפחה. ללא אישור בית המשפט אין תוקף לעסקה. לגבי חלקה של אמך - יש להודיע מי היורשים שלה - האם יורשיה באים בנעליה או שגם לעזבונה יש מנהל עזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.