• איקס

  נשלח ע"יאיקס 11:50, 19 במאי 2014

  שלום, האם יש סעיף בחוק הירושה/העיזבונות : שאם יורש שנאלץ להיענות לבקשה מסויימת (הקשורה בעיזבון ) של מנהל העיזבון בשל מבוכה, או רצון להימנע ממחלוקת איתו יכול לבטל את היענותו לאחר זמן מסויים כשהוא מוכיח שזה גרם לו נזק כספי, נפשי, אחר?( נא להתייחס לאפשרות של תביעה ניזקית מעבר לאפשרות הטכנית של החלפתו)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:04, 19 במאי 2014

  אתה רוצה למעשה לתקוף פעולה של מנהל עזבון שכנראה הסכמת לה. על כך חלים דיני חוזים. היה מעין חוזה בינך למנהל העזבון בו הסכמת למעשה או מחדל שלו. כעת ברצונך לבטל אותו הסכם וכתוצאה מכך גם את התוצאה של אותו הסכם ביניכם. אין זה פשוט. הדינים שיחולו על כך הם דיני הירושה והחוזים. תצטרך להוכיח שבנסיבות אותו ענין נאלצת להסכים לאותו מעשה או מחדל. לחילופין אתה מבקש לתבוע מנהל עזבון בשל נזק שלטענתו גרם לך. זאת תביעה רגילה בבית משפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.