חשבון משותף - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 05:20, 22 במאי 2014

  אימי קשישה בת 88 ובחשבון המשותף שלה בבנק עם אבי שנפטר לפני כשנה נותרו כספים רבים. היה סעיף אריכות חיים לחשבון. בלחץ הילדים היא עשויה לרוקן את החשבון מתוכן לטובת אחד האחים. בבנק נאמר לי שאין מה לעשות. בצוואה הכספים חולקו שווה בשווה לאחר פטירת שני בני הזוג. האם ניתן למנוע ריקון החשבון בדרך כלשהי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:05, 22 במאי 2014

  אם אין צוואה, ייטול לו כל יורש את חלקו. אם נעשתה צוואה יש לפעול לפיה. אם יש חשש שאמא אינה מסוגלת לשמור על רכושה ועלולה לאבד הכל לילדיה התאוותנים, צריך לשקול אפשרות של פניה לבית משפט למשפחה לשם מינוי אפוטרופוס לרכוש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.