• שחר

  נשלח ע"ישחר 17:44, 22 במאי 2014

  אבי נפטר בהיותי ילדה קטנה . לצערי מאז ,משפחתו של אבי נתקה עימי קשר. במהלך 30 השנים האחרונות היה קשר מינימלי. לאחרונה סבתי נפטרה. האם אני זכאית לירושה? אם כן , האם עלי לדרוש זאת או שאם אני רשומה (בדרך נס ) בצוואה, או שמגיעה לי על פי חוק, יפנו אלי?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:54, 23 במאי 2014

  אם הסבתה היא אמו של אביך ואם הסבתה לא הותירה צוואה בה הדירה אותך מהירושה, הרי שאת יורשת שלה. כל שמגיע לאביך לפי חוק הירושה מעזבון הסבתה, מגיע לך (או לך ולאחיך / אחיותייך מאותו אב - אם יש כאלה). בררי אתם האם הוגשה בקשה לצו ירושה או לצו קיום. צריך גם לבדוק באתר של הרשם לענייני ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.