יורש שנפטר שנים רבות אחרי המוריש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 20:59, 1 ביוני 2014

  שלום לעו"ד רונן גדות היקר, רציתי לשאול לגבי מקרה של אחותי שבעלה נפטר לפני 3 חודשים כשהם היו נשואים. אמו של בעלה ז"ל נפטרה לפני 5 שנים והותירה אחריה דירה שבה מתגורר בנה השני. (סה"כ היו לאמא של בעלה 4 ילדים) השאלה היא - האם אחותי שהיא יורשת של אחד הילדים (בעלה) זכאית לחלק כלשהו מהדירה שהותירה האמא (כאמור - האמא נפטרה לפני 5 שנים והבן לפני 3 חודשים) ב- 2 המקרים האלה לא היתה צוואה בתודה מראש על תשובתך. דניאל

  השב
 • 21:09, 1 ביוני 2014

  עד היום לא הוגשה בכלל שום בקשה לצו ירושה לא לאמא שנפטרה לפני 5 שנים ולא לבן שנפטר לפני 3 חודשים. השאלה היא אם אחותי זכאית לחלק מהדירה (בגלל שהיתה נשואה לבן), ומה סדר הפעולות שצריך לעשות כדי לקבל צו ירושה ולחלק את הדירה. תודה דניאל.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:16, 2 ביוני 2014

  אחותך יורשת את בעלה, אך אינה יורשת את חמותה. משנפטרה החמות יורשיה הם ארבעת ילדיה. היות וגיסך נפטר, חלקו בירושת החמות יתחלק בין היורשים שלו. אם גיסך נפטר ללא צוואה יורשיו הם אחותך והילדים שלו ושלה. יש לפעול להוצאת צו ירושה לגיס שנפטר ולהוצאת צו ירושה לחמות. את ההליכים אפשר לעשות במקביל.

  תגובה
 • 15:48, 2 ביוני 2014

  תודה רבה על התשובה...
  גיסי נפטר ללא צוואה וללא ילדים (גיסי ואחותי היו נשואים ללא ילדים)
  אם ככה ברגע שאחותי יורשת את גיסי, אז היא בעקיפין יורשת גם חלק מהדירה של חמותה?
  מדובר בערך ב- רבע מהדירה ? כי היו לחמות 4 ילדים?
  החמות לא השאירה בעל אלא רק 4 ילדים ואין לה צוואה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  22:47, 2 ביוני 2014

  אם גיסך נפטר ללא ילדים ואם אחותך היתה נשואה לו יותר מ-3 שנים הרי שהיא יורשת 2/3 מעזבונו. כלומר מחלקו בירושת החמות [25%] תירש אחותך 2/3 והשליש הנותר ילך לגיסים שלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.