הסכם בין יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 18:49, 2 ביוני 2014

  אמא הורישה בצוואה שני חשבונות בנק כל אחד לבן אחר. במשך השנים אחד החשבונות נסגר וכל הכסף הועבר לחשבון השני. לפני מותה של האמא השניים ערכו הסכם ביניהם שכל הכסף יתחלק חצי חצי וזה בגלל שהאמא לא הייתה במצב לחתום על צוואה חדשה. האם הסכם כזה יהיה בתוקף? חוץ מזה יש נכסים שלא מופיעים בצוואה, האם ההסכם יהיה תקף גם על צו הירושה? האם ניתן להסתלק רק מחלק מהעיזבון? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:33, 5 ביוני 2014

  תשובות לפי סדר השאלות: (1) כן. (2) ההסכם יחול על מה שמצוין בו. נכסים שצוואה אינה חלה עליהם ואין ההסכם מתייחס אליהם יחולקו לפי צו ירושה שיוצא למנוחה. (3) בעקרון כן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.