צוואה לנכד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 19:15, 3 ביוני 2014

  שלום , יש לי בת יחידה ויש לה בן (נכדי בן 3) ברשותי 2 דירות. ברצוני להוריש דירה אחת לבתי ואת השניה לנכדי אבל עם תנאים (שיעבור על שמו רק בהגיעו לגיל 25, ושאת הכספים משכירות דירה זאת מידי חודש להפקיד בחשבון ושהכספים יעמדו לרשותו רק בגיל 25) והאם יש אפשרות כזאת שאני יכולה לרשום 2 מנהלי עיזבון (במקרה שלי את אחי ואחותי במקרה של חו"ח מי מהם נפטר). ועל שם מי תהיה הדירה רשומה בנסח טאבו? ומה יקרה באם יוחלט לעשות בבנין תמ"א 38 אז מי יחתום וכו'? או אולי עדיף לדעתך שאוריש את 2 הדירות לבתי (פחות מסובך) ושהיא תעביר לנכדי את הדירה על שמו כעבור 25 שנה (אינני רוצה שבעלה של בתי יוכל לקחת מהכספים או שילחץ על בתי להעביר כספים לעסקיו - שכן הוא בחובות)? אשמח להמלצתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:36, 5 ביוני 2014

  שתי הגרסאות אפשריות. יש חסרון ויש יתרון לכל אחת מהן. הכרעה בין הגרסאות תלויה בטעמך האישי לאחר שתקבלי יעוץ אישי מותאם לנסיבות המיוחדות של עניינך. לגבי תמ"א 389 וכדומה - יש פתרונות בחוק ואפשר לקבוע בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.