מחלוקת על תשלום חלק בדירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 17:13, 4 ביוני 2014

  אמא שלי לא נפטרה לא מזמן בנסיבות טרגיות אני חייתי איתה בדירה 32 שנה זה היה דירה של אמא שלה, הם 3 ילדים האחות ויתרה על שליש לאח שלה יש שליש 17 שנה הוא ישב בשקט עכשיו שהאמא שלי נפטרה הוא מנסה לסחוט אותי ולדרוש סכומי כסף שלא ברשותי .הצעתי לו סכום מכובד בסטנדרטים שלי אבל הוא מסרב ורוצה הרבה יותר מזה . האם אין לי זכויות כלשהן בדירה שאני גר בה יותר מ 30 שנה ?והאם ניתן להוציא אותי מהבית עקב כך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 5 ביוני 2014

  יש לך זכויות כלשהן. מעבר לכך חסרים פרטים רבים. לכן מומלץ לפנות ליעוץ אישי עם כל הפרטים והמסמכים הנחוצים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.