עיכוב בהקראת הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ו.ע

  נשלח ע"יו.ע 08:32, 8 ביוני 2014

  בס"ד בוקר טוב, אנו 4 יורשים . בדיעבד התברר לנו שבצוואה בכתב ובעדים אחד האחים אמור לטפל בחלוקת העיזבון. הצוואה היתה אצל עו"ד ידיד המשפחה המיודד גם עם אותו אח. האח הממונה החליט להקריא לנו את הצוואה רק לאחר 14 חודשים מיום מות המצווה האחרון: ללא כל סיבה וללא כל נימוק. א. האם האח לא עבר בכך על חוק הירושה ? ב. מה דינו של העו"ד שידע על השיהוי ושתק ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:46, 8 ביוני 2014

  בעקרון ראוי היה שסמוך לאחר הפטירה תוצג הצוואה בפני היורשים. תשובות טובות יותר מצריכות ברור ענייני כלומר - עובדות נוספות. הפורום אינו המקום המתאים לברור שכזה. מומלץ לפנות ליעוץ עם כל המידע שיש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.