כיצד לשמור על הכסף שלא יעבור לאישה אחרת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונה

  נשלח ע"ירונה 06:03, 11 ביוני 2014

  אני רוצה לכתוב צוואה. אני מעוניינת להוריש הכל לבעלי, כי בעיקרון אני סומכת עליו מאוד שידאג ויטפל בילדנו המשותפים. מה שמטריד אותי הוא מה יקרה במצב שבו לאחר מותי, בעלי יכיר ויגור בביתנו עם אישה. הרי לכשיגורו יחד, גם אם לא יתחתנו, בעיקרון מחצית כספו יהיה שייך לה, כלומר חלק מהכסף שהורשתי לו כי סמכתי עליו שידאג לילדים, יעבור אליה. איך מגינים על כסף זה שלא יוכל לעבור לאישה החדשה? הרי גם הסכום שאשאיר לו יהיה כבר בשימושו וישתנה במהלך השנים. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:02, 11 ביוני 2014

  יש אפשרויות שונות פשוטות או מורכבות. יש יתרון וחסרון לכל אחת, אך אין הפורום מקום מתאים לפרט זאת כאן. כל אדם במצבך בוחר לו האפשרות שמתאימה לאפיו, לדעתו ולנסיבות המיוחדות של יורשיו. מומלץ שתפני ליעוץ. עו"ד רונן גדות

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.