צוואה בכתב יד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רגב

  נשלח ע"ירגב 14:17, 14 ביוני 2014

  שלום רב אני בחור בן 30 ואני עושה צוואה בכתב יד. יש לי מספר שאלות 1 איך באמת בית המשפט יודע לזהות שזה כתב היד של כותב הצוואה? במידה ואין בכלל תיעוד של כתב ידו במקומות אחרים. איך אפשר להשוות ולהוכיח? 2 בצוואה ציינתי שהיא חלה גם אם לא היה כשיר בריאותית (צמח וכדומה) או נפשית (לא שפוי) ולא רק בזמן מוות, האם זה תופס? 3 הורשתי הכל לאחי, במידה ואחי לא יכול להיות יורש (לדוגמא שנינו נהרגים בתאונת דרכים חלילה) האם אני יכול לציין שבמידה ואחי לא בחיים, או כשיר בריאותית או נפשית העזבון יעבור למישהו אחר? ובמידה והוא בחיים אז למישהו אחר וכך הלאה? יש לי פשוט עוד קרובי משפחה שאני לא מעוניין שיירשו אותי 4 במידה ואצלם את עצמי מדבר ואומר שאני משאיר צווואה בכתב יד וגם אראה אותה למצלמה. האם זה מחזק את הצוואה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:38, 15 ביוני 2014

  (1) בית המשפט אינו יודע. אם תהיה התנגדות לצוואתך וייטען שזה אינו כתב ידך, אכן תהיה בעיה. מי שיבקש לקיים את הצוואה הוא מי שיצטרך להוכיח. בימינו אלה כשרוב בני האדם כמעט ואינם כותבים מסמכים בני קיימא בכתב יד, אכן צוואה בכתב יד הופכת להיות בעייתית להוכחה. (2) הוראה מיותרת לחלוטין וחסרת כל משמעות. (3) אפשר ומותר לקבוע יורש במקום יורש או יורש אחר יורש. (4) אני מניח שכן, אבל מי ישמור את סרט הוידאו עם הצוואה? וייתכן גם שכאשר יזדקקו יורשיך לצוואה, עוד שנים רבות, תהיה טכנולוגיה אחרת לחלוטין ותהיה בעיה של קריאת הוידאו (אם בכלל יישאר קובץ וידאו זה שמור. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.