• 14 ביוני 2014

צוואה בכתב יד

שלום רב

אני בחור בן 30 ואני עושה צוואה בכתב יד. יש לי מספר שאלות

1 איך באמת בית המשפט יודע לזהות שזה כתב היד של כותב הצוואה? במידה ואין בכלל תיעוד של כתב ידו במקומות אחרים. איך אפשר להשוות ולהוכיח?

2 בצוואה ציינתי שהיא חלה גם אם לא היה כשיר בריאותית (צמח וכדומה) או נפשית (לא שפוי) ולא רק בזמן מוות, האם זה תופס?

3 הורשתי הכל לאחי, במידה ואחי לא יכול להיות יורש (לדוגמא שנינו נהרגים בתאונת דרכים חלילה) האם אני יכול לציין שבמידה ואחי לא בחיים, או כשיר בריאותית או נפשית העזבון יעבור למישהו אחר? ובמידה והוא בחיים אז למישהו אחר וכך הלאה? יש לי פשוט עוד קרובי משפחה שאני לא מעוניין שיירשו אותי

4 במידה ואצלם את עצמי מדבר ואומר שאני משאיר צווואה בכתב יד וגם אראה אותה למצלמה. האם זה מחזק את הצוואה?

תודה

14 ביוני 2014
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 15 ביוני 2014

צוואה בכתב יד

(1) בית המשפט אינו יודע. אם תהיה התנגדות לצוואתך וייטען שזה אינו כתב ידך, אכן תהיה בעיה. מי שיבקש לקיים את הצוואה הוא מי שיצטרך להוכיח. בימינו אלה כשרוב בני האדם כמעט ואינם כותבים מסמכים בני קיימא בכתב יד, אכן צוואה בכתב יד הופכת להיות בעייתית להוכחה. (2) הוראה מיותרת לחלוטין וחסרת כל משמעות. (3) אפשר ומותר לקבוע יורש במקום יורש או יורש אחר יורש. (4) אני מניח שכן, אבל מי ישמור את סרט הוידאו עם הצוואה? וייתכן גם שכאשר יזדקקו יורשיך לצוואה, עוד שנים רבות, תהיה טכנולוגיה אחרת לחלוטין ותהיה בעיה של קריאת הוידאו (אם בכלל יישאר קובץ וידאו זה שמור. .

15 ביוני 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?