התלבטות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • קוראת

  נשלח ע"יקוראת 11:20, 16 ביוני 2014

  שלום אני בת יחידה להורי שנפטרו. אני לא נשואה ואין לי ילדים. קרובי היחידים הם בני דודים. האם צוואה לטובת בית חולים, למשל, תוכר בבית המשפט גם אם תהיה התנגדות של קרובים? (אני שואלת כי ידוע לי שחברתי צוותה את רכושה לקק"ל, ודירתה עמדה סגורה זמן רב, כנראה בשל התנגדות קרוביה)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:04, 16 ביוני 2014

  זכותך כמצווה וכמורישה להוריש את רכושך למי שתרצי. לדודנייך אין זכות לכפות ירושה לטובתם. כנגד זה לכל בעל ענין בירושתך עומדת זכות להגיש התנגדות לצוואה. אלא שהתנגדות איננה ענין של מה בכך וחייבת להיות מנומקת ונתמכת בראיות טובות, כדי שתתקבל. סתם התנגדות משום שהמתנגד אינו מסכים לתוכנה של צוואה בלבד, איננה התנגדות שתתקבל. עלייך להקפיד לעשות צוואה לפי החוק וכך תוכלי להבטיח שרצונך יתקיים. אוכל לעזור. ראוי שהצוואה תערך כך שתחסמנה מראש טענות של "מתלוננים צפויים". רונן גדות, עו"ד 03-7315818

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.