מי הם בעלי זכות הירושה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתי

  נשלח ע"ימתי 00:49, 18 ביוני 2014

  שלום רב, היינו 3 אחים. לפני כשנה, נפטר האח האחד, והותיר אלמנה ללא ילדים, שירשה שני שליש מרכוש אחי המנוח. לפני כחודשיים נפטר אח נוסף רווק ללא ילדים (שלא הותיר צוואה). מי יהיו יורשיו של האח שנפטר לפני כחודשיים? כלומר, האם אני אהיה היורש היחיד שלו או שמא אלמנת האח שנפטר לפני כשנה זכאית אף היא לרשת חלק כלשהו מעזבונו של אחי? בברכה, מתי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:20, 18 ביוני 2014

  אלמנה יורשת יחד עם האחים של בעלה המנוח. גיסה אינה יורשת. לפיכך האח השלישי שנותר בחיים יורש את האח שנפטר ללא ילדים וללא בת-זוג .
  רונן גדות, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.