התנהלות בחשבון לאחר פטירת 2 בני הזוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 16:42, 19 ביוני 2014

  שלום, סבא וסבתא שלי נפטרו בהפרש של 4 חודשים אחד מהשני. לאמא שלי אחות אחת עימה היא לא ביחסים טובים בלשון המעטה. עד עכשיו האחות הייתה מיופת הכח של החשבון מטעמם לטיפול בחשבונות , רפואי וכדומה. ע״פ הצוואה הכול צריך להתחלק 50%. מה הפרוצדורה כעת? איך לפעול אל מול הבנק על מנת לוודא שהאחות אינה מושכת סכומים? האם היא יכולה בכלל להמשיך ולפעול בחשבון עתה ששניהם נפטרו? אשמח לתשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:53, 19 ביוני 2014

  יפוי כח לניהול חשבון בנק פוקע במיתתו של בעל החשבון, שנתן את יפוי הכח. כדי להגן על החשבון למען הסדר הטוב יש להגיש לבנק מכתב עם הודעה על הפטירה ולצרף תעודת פטירה. במקביל יש לפעול להוצאת צו ירושה לכל אחד מהמנוחים.

  תגובה
 • 08:02, 20 ביוני 2014

  רונן תודה, כלומר אם כתוב בצוואה כי הכול צריך להתחלק שווה בשווה בין האחים אזי יש להעביר את הצוואה אל הבנק ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:27, 20 ביוני 2014

  אפשר להציג הצוואה לבנק לצורך ידיעה. אין חובה. לפי חוק, לא ניתן לתבוע זכויות מכח צוואה טרם קיומה. כלומר עצם קיום הצוואה אינו מספיק על מנת שהבנק יתייחס אל הבנות כבעלות החשבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.