אותנטיות של תעודה רפואית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 19:41, 20 ביוני 2014

  יש בידי תעודה רפואית שנכתבה על ידי רופא לגבי חוסר כשירותו של מצווה. אני לא מתכוון לעשות בתעודה זו שימוש, אלא רק בעתיד אם ייעשה נסיון של מישהו מהמשפחה להציג צוואה שנחתמה בתקופה המקבילה לחוות הדעת. כיום כל הנפשות המעורבות בחיים ואין בעיה. אילו פעולות ניתן לעשות כיום, כדי "להגן" ולהוכיח בעתיד שהתעודה אכן אותנטית וכולה נכתבה ע"י הרופא ללא עריכות ושינויים (למצב למשל שהרופא שכתב את חוות הדעת, לא יהיה בחיים ולא יוכל להגן על התעודה שכתב?)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:05, 22 ביוני 2014

  השאלה נוגעת לכל תעודה של כל בעל מקצוע. ראשית עדיף שהתעודה תהיה ערוכה בצורה של חוות דעת לפי פקודת הראיות - איכותה כתעודה רשמית עולה.. אבל - כל תעודה וכל חוות דעת של כל מומחה, המוצגת לאחר שאותו מומחה נפח את נשמתו, מאבדת מערכה משום שאחד מעקרונות היסוד של השיטה המשפטית שלנו הוא הזכות לשאול מומחה ולחקור מומחה על חוות דעתו. בקיצור אין פתרון קסם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.