צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 12:23, 22 ביוני 2014

  אני מבינה לצורך מה קיימת צוואה הדדית. השאלה היא מה הופך צוואה להדדית, עם ההתנייה ששינוי בצוואה צריך להיעשות תוך עידכון בן הזוג? עצם עריכת 2 צוואות נפרדות, כשבכל אחת מהן מצווה בנפרד להוריש את כל הרכוש לבן הזוג בשלב הראשון, ולאחר מות בן הזוג לילדיהם, הופכת את שתי הצוואות הללו לצוואה הדדית? הכותרת היא זו שמגדירה שמדובר בצוואה הדדית? התוכן? מועד עריכתן? משהו אחר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 22 ביוני 2014

  צוואה יכולה להיות הדדית, אם למשל מתקיים לגביה אחד מן המאפינים הבאים: עושי הצוואה הגדירו אותה כהדדית; הצוואות ההדדיות נעשו על גבי מסמך אחד; הצוואות נעשו במקביל באותו זמן; תוכן הצוואות מלמד על הסתמכות הדדית של עושה צוואה אחת על קיומה של הצוואה האחרת ולהפך.

  תגובה
 • 11:09, 23 ביוני 2014

  בן זוג שנפטר הותיר צוואה בכתב יד וכתב בה "כחלק מצוואה הדדית". בת הזוג השניה טרם הספיקה לרשום צוואה באופן דומה. האם הצוואה כשרה/תעורר בעיות?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.