מנוח שהשאיר חובות ונכס לגרושתו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בתאל

  נשלח ע"יבתאל 10:26, 23 ביוני 2014

  עו"ד רונן גדות שלום רב, אבי ז"ל נפטר לפני 3 חודשים (גרוש). הוא לא השאיר צוו ירושה אך השאיר מלא חובות (כרטיסי אשראי, הלוואות של הבנק ומשכנתא). מה שבגדר סימן שאלה זה נכס שהוא השאיר. כשהתגרש מאימי הוחלט בהסכם גירושין כי הנכס יועבר לבעלותה הבלעדית. אך היות והוא שילם את המשכנתא עד לפני מותו - עדיין שמו גם הופיע בטאבו (לפי מה שהוא היה אומר לי)ורק שיסיים לשלם אז הנכס יועבר לשמה הבלעדי וזה רק עד 2025... הוא היה גר אצלי לפני שנפטר ולכן גם הבנק וחברות האשראי פונים אלי ומאיימים בקשר לחובות ואני חוששת. אני לא בקשר עם אימי כי היא לא בריאה בנפשה וברגע שזה יתעורר היא תילחם בי כי היא לא רוצה שימכר הבית. מצד שני יש פה מישהו שצריך להחזיר את החובות כמדומני.. האם יש פה מקום בכלל להליך משפטי? תודה ! תודה רבה !

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:53, 24 ביוני 2014

  ראשית יש לברר, האם לא היה ביטוח חיים למנוח? בדרך כלל בנקים למשכנתאות מחייבים עשיית ביטוח חיים, או היו צריכים לדרוש זאת. אם היה ביטוח חיים, כי אז החוב היה אמור להפרע. אם לא היה - יש לבדוק מדוע הבנק לא דרש ביטוח חיים. נסי להתייעץ בפורום המתאים לגבי שאלה זאת. לגבי שאר הדברים - יש לבצע בדיקה של המסמכים והעובדות לפני מתן תשובה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.