בגירושין שהגרוש לא יהיה ממונה על כספי הילדים הקטינים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירדנה

  נשלח ע"יירדנה 15:07, 24 ביוני 2014

  שלום רב. אני גרושה ויש לי שני ילדים קטינים. מה אני צריכה לעשות כדי שלאב ילדיי לא תהייה נגיעה לרכושי (פנסיות קופות גמל נדלן) כל עוד יורשיי הטבעיים קטינים? ילדי הם המוטבים בקופות. במידה ויקרה לי משהו כאשר הם קטינים אני מעוניינת שאחי ישמור על נכס הנדלן ופירותיו ועל קופות הפנסיה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:03, 24 ביוני 2014

  ראשית יש לזכור שלפי חוק עדין אבי הילדים הוא אפוטרופוס טבעי שלהם. האם לא ייתכן שבהיותו אבי הילדים הוא ידאג לטובתם למרות שאת שונאת אותו? -- במקרה של מותך, אם הילדים יירשו אותך, הרי שהגרוש יהיה אפוטרופוס טבעי וממונה על כספי הילדים הקטינים. אם את בטוחה שמצב זה אינו רצוי, יש פתרונות שאפשר לנקוט במסגרת של צוואה מתאימה שתכלול הוראות מפורטות לגבי מצבים שונים. מובן שהפורום אינו מקום מתאים לעריכת צוואות. אוכל לעזור בכך טלפון: 03-7315818.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.