צווא ע"י הכלה האם חוקי? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסתי

  נשלח ע"יאסתי 22:19, 25 ביוני 2014

  שלום ברצני לשאול האם צוואה שנערכה אצל עו"ד ללא נוכחות המצווה אלה ע"י כלתה . לאחר עריכת הצוואה עו"ד בא לבית החמה עם צוואה מוכנה ןהחתים אותה.האם צוואה כזו כשרה וחוקית. הצוואה ללא כל פירוט של הנכסים אלה צווי של חלוקה שווה בין שני הילדים. בתודה מראש אסתי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:20, 27 ביוני 2014

  בעקרון מעורבות של אדם בצוואה עלולה להביא לפסילת כל הוראת צוואה לטובת בן זוגו של המתערב. אבל אם ניתן יהיה להוכיח שממילא התכוונה המנוחה לצוות לשני ילדיה הכל, כך שהמעורבות לא שינתה דבר מרצונה האמיתי של המנוחה, אני משער שלא תהיה לכך השפעה על תוקף הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.