כספי ירושה כמוטב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 17:54, 28 ביוני 2014

  אני מוגדר כמוטב לכספים שנמצאים בתוכנית של חברת ביטוח (הראל במקרה זה). 1. האם הגדרתי כמוטב לכספים אלה בטפסי החברה מספקים, או שבעל הכספים צריך להתייחס לכך גם בצוואתו? 2. אם אלך לעולמי, ולאחר מכן ילך לעולמו בעל הכספים הנ"ל - האם כספים אלה עוברים לעזבוני או למישהו אחר? זה משנה את התשובה אם עזבוני חולק כבר? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:00, 29 ביוני 2014

  (1). מספקת. (2) . אם מת המנוח כשאתה בחיים, לדעתי ירשת אותם ויורשיך זכאים להם. אם מתת לפני המוריש, יש לבדוק בחברת הביטוח מהן ההוראות החלות במקרה כזה. (3) בכל מקרה טוב לבדוק מהן הוראות חברת הביטוח במצבים כאלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.