האם יש לבעלי חלק בירושה ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 13:29, 29 ביוני 2014

  עוד שאבי היה בחיים היו לו חובות והיה חולה אלצהיימר על מנת להציל חלק מרכושו פרענו את המשכנתא שכל אח נתן כסף לחלק מהמשכנתא והנכס רשום על שם אחי. אני אנני עובדת מאז נישואי ובעצם תומכת בקריירה של בעלי ומטפלת בילדים. האם יש לבעלי חלק מהירושה שהרי החלק שנקנה הוא מהכסף המשותף. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:11, 29 ביוני 2014

  אם נתת את הכסף המשותף, בהסכמת בעלך, כמתנה לאביך ואם לא הותנה שום תנאי בכתב להעברת המתנה, כי אש לא נוצרה לבעך זכות ברכושו של אביך. בעלך אינו יורש של אביך. לאחר שתבוצע חלוקת עזבון במסגרת הירושה, אם תקפידי שלא לערב את מה שתקבלי בירושה עם הרכוש המשותף שלך ושל בעלך, תשאר הירושה לך בלבד.

  תגובה
 • 21:56, 5 ביולי 2014

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.