תאוות בצע וחוצפה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 08:12, 30 ביוני 2014

  סבי עשה צוואה אצל עורך דין לפני 20 שנה ונפטר! עורך הדין בצע צוואה ובמימושה ולם לו כל הכסף! מסתבר כי הוא התרשל ושכח לרשוםמס תעודת זהות של אחד האחים! הוכחה לכך היא שכאשר הוציא מכתב להעברת אחד הנכסים מהצוואה לילדיו הוא כן הוסיף את המספר! וגם לא סיים את העברת הנכס עצמו בפועל גילינו את זה. בצענו לבד את סיום ההליך! פנינו אליו והוא הנוכל במקום להתנצל דורש אלפי שקלים על שגיאה ורשלנות מקצועית שגרמה לנו אסון בעוד נכסים שניסינו להעביר בטאבו! הכל בגלל מה שטעה! מילא טעה אבל עכשיו הנוכל רוצה אלפי שקלים לתקן את השגיאה שלו! הרי שאדם ונה לעורך דין הוא סומך על עבודתו! גם הטענה שזה נתגלה כביכול מעבר לזמן מסוים לדעתי לא תחזיק. כי עורך דין זה אחריות ולא יתכן שהוא יתנער בחוצפה מטעותו! איזה שחצנות! אנחנו מתכוונים להעלות את כל התיק לאינטרנט אולי ככה יברחו ממנו! מדוע עורך דין מתנהג בחוצפה כזו? סבי סמך עליו וכן העדר המספר בוודאות היא שגיאה כי כפי שציינתי אחרכך הוא הנפיק מכתבים לנכסים והראות עם המספר!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:22, 30 ביוני 2014

  ומה השאלה?

  תגובה
 • 13:33, 30 ביוני 2014

  השאלה מה ניתן לעשות כדי לשכנע את העורך דין
  שהוא צריך לתקן את השגעאה בעצמו!
  יש סוג של הגיון בנושא ושכל ישר!
  או לפנות לעורך דין אחר ולתבוע את השכר טרחה חזרה מהעוד שטעה?
  מדוע שזה מגיע לבעיה שעורךדין עושה אז התשובה כלכך לא ישירה ?
  מה אתה היית עושה לקוח ?
  וחוץ מזה מותר להעיר לעורך דין גם עי עורך דין אחר בפורום אם אכן יש בזה הגיון וצדק לא?
  אז השאלה אם יש בבעיה והטענה צדק עם נלקוח או אנחנו טועים ואם כן במה?
  ומה ניתן לעשות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:06, 30 ביוני 2014

  עורך דין אינו יכול לכבול לקוח אליו. הלקוח תמיד יכול לפנות לעו"ד אחר לקבל חוות דעת נוספת, או לקבל שרות מלא. מחלוקת יכולה להתעורר על שכר טרחה [אם בכלל מגיע וכמה מגיע]. איני יכול לייעץ לך בענין המסוים הזה כי לשם כך יש לבחון את כל המסמכים ובעובדות והפורום אינו מקום מתאים לכך. גם עורכי דין טועים. לעתים הטעות מהווה רשלנות מקצועית ולפעמים היא טעות סבירה. לעתים מה שנדמה כטעות הוא למעשה פעולה או מחדל של לקוח - למשל: מצב בו הלקוח שכח להביא אתו מספר זהות של יורש מסוים, אך מסרב לדחות את עריכת הצוואה עד שיתברר אותו מספר זהות וכך נערכת צוואה ונחתמת עם השמטה של מספר זהות. אם לדעתכם כיורשים מדובר ברשלנות של עורך דין בלבד ואם אכן נגרם לכם נזק, זכותכם להגיש תביעה לפיצוי על הנזק. תצטרכו להוכיח את הרשלנות ואת הנזק. אם תוכיחו - תקבלו.

  תגובה
 • 23:52, 30 ביוני 2014

  ראשית תודה לך על תשובתך!
  איננו מחפשים מחלוקת או תביעה
  אנחנו מחפשים פתרון קצר ועניני!

  מה ניתן לאמר לעורך דין שרוצה עוד כסף על תיקון השגיאה!או שהנושא סגור
  ועלינולפנות לבצוע עם גרם אחר?
  תודה
  שלימנו בעבר עור כל העבודה והעברה בטאבו
  הלכה למעשה לא ביצע!
  למה נותן שירות מתחכם בגלל שהוא עורך דין?
  אם נפנה ללשכת עורכי הדין?
  אין לנו כסף לשלם עבור השרות ועוד אגרות הרכוש בטאבו כלל לא מומש!
  תודה  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:51, 1 ביולי 2014

  איני יכול לתת לך עצה מעשית, משום שענינך מחייב ברור של פרטים רבים, אך פורום אינטרנט איננו מסגרת מתאימה לכך. אם אין ביכלתכם לשכור שרותי עו"ד אחר, פנו בתלונה אל ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז שהו נמצא אזור מגוריכם (יש ועדי מחוז בנצרת, חיפה, ירושלים, באר שבע ובתל אביב. לועדת האתיקה יש סמכות ברור. אתה יכול להתייעץ גם בפורום מתאים של לקוח מול עורך דין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.