התניית קבלת כספי ירושה בנסכם ממון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 04:06, 1 ביולי 2014

  האם ניתן להתנות בצוואה שאם בן הזוג שנותר בחיים התחתן, או שחי עם בן/בת זוג חדש/ה, הוא חייב לחתום על הסכם ממון עם בן הזוג החדש, ובהסכם זה יקבע שהחלק שהגיע מירושת בן הזוג "המקורי" ,אינו נחשב לרכוש/כספים המשותפים של בני הזוג "החדשים" (וחלק זה יעבור לילדים מהנישואים הראשונים לאחר מות בן הזוג שהתחתן בשנית כפי שתואר)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:54, 1 ביולי 2014

  התשובה היא כן וגם לא. תנאי כאמור אפשר לכלול בצוואה. לכפות קשה, משום שהסכם מחייב הסכמה גם של בן הזוג החדש. הפתרון צריך להיות בניסוח מתאים של צוואה עדכנית, שיתייחס גם למצב כזה.

  תגובה
 • 23:33, 1 ביולי 2014

  תודה להתייחסותך.
  ואת ההסכם עם בן הזוג, עושים במסמך הסכם נפרד שמצרפים כנספח לצוואה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:38, 2 ביולי 2014

  מבחינה משפטית אפשר ליצור דבר כזה, אולם אין זה סביר שמצווה יכתיב הסכם ממון שלם לזוג אנשים שטרם פגשו זה את זה ואין יודע איזה רכוש יהיה להם ומה ההסכמות שתהיינה ביניהם. מוטב לערוך צוואה מתאימה שתכלול הוראות בענין אך לא הסכם ממון.

  תגובה
 • 01:28, 3 ביולי 2014

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.